Поради як налагодити сон малюка. Що в інтер’єрі впливає на це?

Сон – головна фаза дня в розпорядку малюка. Режим дня до року часто може змінюватись, часом мама витрачає багато сил, щоб укласти дитя спати. Грамотно побудований режим дня дозволить заощадити час та нерви.

У дитини має бути окреме спальне місце.

Часто дитина може заснути на ліжку батьків . але дуже важливо щоб дитина спала саме у своєму ліжку. Є багато переваг сумісного сну, але Американська академія педіатрії стверджує, що сон в окремому ліжечку є найбільш безпечним для дитини.

Сонні ритуали

Наявність постійних повторюваних дій або ритуалів перед  сном сигналізують дитині про те, що його починають укладати спати, і йому треба розслаблятись.

Це допомагає дитині почувати себе в безпеці. Діти в маленькому віці дуже емпатичні, тому важливо транслювати спокій та впевненість в своїх діях, інакше малюк буде відчувати тривогу. Дитина не знає, що буде з ним наступної хвилини, не може нічого вирішувати самостійно і повністю залежить від Вас та Ваших дій. Тому важливо вносити в  розпорядок дня дитини якнайбільш передбачуваності та порядку.

Навичка самозасинання

Самостійне засинання – це навичка, яка не дається дитині від народження . Вміння заспокоїтись і розслабитись перед сном набувається з часом. Як же допомогти дитині швидко опанувати цю навичку?

Кожна сім’я має свої способи укладання дитини, це може бути носіння на руках або заколисування, катання у візочку  і смоктання пустушки або плашечки.

Експерти вважають, що найкращий вік коли треба починати привчати дитину до самостійного засинання це 4 місяці. Існує три умовні методики :

  • Методика Cry it out (поплаче й перестане)

Найбільш вивчена методика, яка довела свою ефективність у дослідженнях, але є найважчою для батьків і критикується іншими фахівцями.

  • Методика Fading (поступове зникнення)

Фейдинг є м’якшою версією попередньої методики. Згідно з фейдінгом, батьки від самого початку забезпечують близьку та обнадійливу присутність, потім поступово віддаляються і  таким чином дитина сама себе заспокоює і засинає.

  • Методика No cry (без сліз)

Прихильники цього методу вважають, що під час навчання малюка самостійному  засинанню  слід завжди реагувати на плач дитини і приходити її втішати. Вони заохочують заспокійливі нічні ритуали і підтримують філософію прив’язаності до батьків.

Яке середовище комфортне для дитячого сну?

 Оберіть більш спокійні відтінки, які не напружують осі, надають розслаблюючий вплив на нервову систему.

Світло по-різному впливає на сон дорослого і дитини. Новонароджені не мають циркадних ритмів, не розрізняють день і ніч, тому важливо допомагати малюку отримати природне сонячне світло під час неспання і затемняти кімнату під час сну. В цьому допоможуть занавіски, які затемнять кімнату на період денного сну.

Не дивлячись на велику різноманітність думок на рахунок впливу музики на розвиток та сон дітей, вченими та лікарями неодноразово було доведено корисний вплив мелодій та пісень на нервову систему та сон.

Зараз є безліч чудових нічних світильників з функцією програвання музики, якщо повісити такий біля ліжечка малюка, можна відслідкувати позитивні зміни. Дитина починає відчувати позитивні емоції та спокій під час сну.

Насправді усі методи сну є індивідуальними і необов’язково будуть прийнятні кожній дитині, але якщо вміло використати деякі засоби декорування кімнати можна досягнути бажаного спокійного сну дитини.

Рекомендовані товари

Контакти

У вас виникли запитання, чи хочете обговорити деталі? Залишіть заявку і наш спеціаліст з вами звя’жеться.

Залишіть свої контактні дані і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом!

Крок 1 із 6

Виробник меблів:

Крок 2 із 6

Для кого дитяча?

Крок 3 із 6

Скільки дітей буде в кімнаті?

Крок 4 із 6

Які зони ви хочете бачити у своїй кімнаті?

Крок 5 із 6

Хочете додати трохи аксесуарів і декору?

Крок 6 із 6

Будь ласка, залиште свій контактний телефон та наш менеджер звʼяжеться з Вами