Вік 0-3 років
Кімната дитини, це місце яке належить тільки їй, де вона може бути тим ким схоче. Будь то принцеса або супер герой, шукач скарбів або відважний скелелаз, головне створити для дитини усі прийнятні умови для вільного пориву фантазії та безпечного дозвілля.
Розробка дизайну кімнати- це непроста задача для дизайнера, особливо коли справа стосується саме дитячої спальні або ігрової кімнати, адже ці клієнти надто примхливі. Отже, з чого почати? Дизайн дитячих кімнат можна розділити на три найважливіші фази: сон, ігри та навчання. Але для кожного віку дитини ці речі дещо відрізняються, тому потрібно чітко розуміти на що орієнтуватися при замовленні дизайну для дитини.
Перший етап в розробці будь якого дизайну є планування кімнати. Обираючи меблі бажано шукати меблі, які будуть служити вам не тільки перші роки життя дитини, але й залишаться з вами і на підлітковий вік. Розкладне ліжечко, яке можна трансформувати в більше, і за рахунок якісних довговічних матеріалів та нейтральних кольорів не підлягає часу, і завжди буде актуальним в вашому інтер’єрі.
Про що зазвичай забувають, або речі про покупку яких ви ніколи не пожалкуєте. Крісло для годування часто не беруть до уваги, але воно може стати порятунком під час годування. Красиве, м’яке крісло для відпочинку – це улюблена класика, яка ніколи не виходить з моди і згадується теплими моментами з життя.
Переоцінені предмети, або вдалий маркетинг для молодих батьків. Всілякі гаджети для немовлят, такі як стерилізатори для пляшечок, бортики на ліжечко. Часто переоцінюють або взагалі не є безпечними для малюка. Краще зосередитись на важливих покупках на перспективу, на речі які будуть рости з вашою дитиною.
Вік 3-6 років
Що є основним? Для маленьких дітей основним є ліжко, комод, місце для іграшок і зручне крісло для читання. Письмовий або невеликий столик для творчості також буде чудовим атрибутом дитячої кімнати. В цьому віці іграшок стає все більше, а отже і місця для зберігання нових м’яких друзів має бути багато. Подумайте про те щоб перетворити просте прибирання іграшок в дитячу гру, таким чином ви заохотите дитину до прибирання у кімнаті.
Як не оновлювати меблі кожні три роки? Діти ростуть з шаленою швидкістю, але змінювати меблі не так і бюджетно, то що ж робити. Щоб кімната завжди відповідала віку дитини достатньо просто трохи переробити ваші старі меблі. Пеленальний комод може стати місцем для зберігання іграшок. Дитяче ліжечко зараз часто виробляють з декількома варіантами збору, таким чином один раз правильно вибране дитяче ліжко заощадить ваші кошти.
Які предмети ростуть разом з дитиною, або ті що прослужать довше?
Звичайно перед покупкою меблів для кімнати варто в першу чергу звернути увагу на матеріали і їх зносостійкість. Також важливо, щоб речі мали позачасовий дизайн, який через рік не вийде з моди. Найкраще обирати високоякісні натуральні матеріали. Меблі з таких матеріалів будуть актуальні завжди, а ваші діти зможуть передавати їх як сімейну реліквію.
Вік 6-9 років
Для дітей старшого віку основним є місце для сну, комод, письмовий стіл і книжкова полиця. Іграшок в цьому віці стає менше але місце для їх зберігання має бути в кімнати в залежності від хобі та інтересів дитини.
Які є особливості в зміні простору про які варто подумати батькам? Коли діти стають старшими, їм вже більше потрібен простір для навчання. Також це вік, коли діти починають більше виражати себе та свою особистість, тому виходячи з інтересів вашої дитини можна створити спеціальну зону для творчості.
Як залучити дитину до процесу декорування кімнати? Насправді діти часто самі хочуть прикрасити кімнату плакатами з улюбленими акторами або артистами, головне вчасно прислухатись до побажань дитини, і спробувати допомогти реалізувати ці ідеї. Завжди радьтесь з дитиною у виборі кольору або деталей які плануєте змінювати в кімнаті, так дитина буде відчувати що його думку поважають, і не буде боятись висловлювати думки в дорослому віці.
Головне в підході до дитячого дизайну – це саме бажання вас і вашої дитини. Коли дитина ще зовсім маленька постарайтесь зробити простір в якому вона буде зростати максимально комфортним та нейтральним.