Сприйняття кольору дітьми сильно відрізняється від сприйняття його дорослими. Дитяча палітра кольорів вужче, ніж у дорослих, вона розширюється в міру дорослішання. Новонароджені бачать світ у чорно-білій гамі.
Першим діти починають розрізняти червоний колір. Потім вони починають сприймати інші яскраві кольори, наприклад жовтий. Малюків тягне до яскравих кольорів, діти починають розпізнавати і відрізняти кольори ще до того, як вони дізнаються їх назву.
Зелений колір підходить для робочого місця. Він заспокійливо впливає на психіку, не втомлює, допомагає засвоювати інформацію. Зелений допоможе боротися з перепадами настрою у підлітків.
Синій колір привертає увагу. Він сприятливо впливає на хлопчиків. Синій і блакитний кольори заспокійливо впливають на активних дітей. Крім цього синій сприятливо впливає на очі дитини. Відтінки синього і блакитного стримують агресію і зайву емоційність.
Як правильно оформити кімнату дитини?
Дизайнери радять обирати не більше трьох кольорів для оформлення дитячої кімнати. Найкраще малюка сприймають відтінки червоного, синього і жовтого кольорів. Стелю краще всього зробити білого або бежевого кольору. Білий колір підвищує освітленість кімнати, тому що відбиває до 80 % денного світла. Якщо це спальня, тоді краще віддати перевагу заспокійливим кольорам- синьому, зеленому та рожевому. Для оформлення робочої зони краще використовувати білу і зелено-блакитну гаму кольорів.
Деякі дизайнери спираються на темперамент дитини при виборі кольорової палітри для дитячої кімнати. Але темперамент та характер дитини з часом може змінюватись, тому краще обрати якійсь нейтральні і універсальні кольори або відтінки аби не перефарбовувати кімнату під час підліткового віку або кризи 3-6 років.
Для вибору краще все таки звернутись до спеціалістів, які на своєму власному досвіді та знаннях допоможуть зробити ідеальну дитячу кімнату.